Short news‎ > ‎

Trhy v Aši

přidáno: 1. 12. 2015 0:54, autor: Petr Ašák   [ aktualizováno 1. 12. 2015 3:59 ]
Trhy se v Aši stali takovým novým trendem. Již pár týdnů se každé pondělí na Poštovním náměstí rozmístí pár prodejců se svými stánky a auty a začnou prodávat více méně domácí zboží. Trhy jsou oficiálně nazývány jako "VaKu farmářské trhy", ale nejsem si moc jist tím slovem "farmářské". Pravidelně se zde objevují stánky se sýry, masem, pečivem, sladkostmi, květinami, medovinou a jiným alkoholem a kořením, ale také třeba zajímavosti jako výrobce vařeček a dalšího dřevěné zboží. Stánek s kávou je snad již jenom za účelem zaplnění počtu stánků.

Osobně jsem trhy navštívil dosud třikrát, po každé jsem něco koupil. Sleduji také na Facebooku debaty o kvalitě výrobků těchto prodejců s pořadatelem trhů. Všímám si, že si lidé hodně stěžují na pečivo, kdy nepochází z rodinných pekáren, ale z velkých firem, které máme na Chebsku také. Musím uznat, že jsem si sám koupil bochníček chleba za více než 40 korun a absolutně mi nechutnal. Za to sýry jsou moc dobré a vařečky hodně zábavné. Výrobky z masíčka jsou také parádní, i když si nejsem jist, zda do Aše jezdí stále ten stejný prodejce.

Specialitou byl Zabíjačkový trh, kde zahrála Starovarka a připravované třídenní Vánoční farmářské trhy, které proběhnou 21.-23. prosince 2015. Na kvalitu zvláště těchhle "vánočních" trhů se půjdu osobně podívat, abych věděl, jak hodně odlišné budou od těch dosavadních. Znovu by měla zahrát Starovarka a také zazpívat Karel Emanuel Gott.


FOTOGRAFIE Z NĚKTERÝCH TRHŮ

Úplně první trhy
foto 4x © Monika Kundtová

Třetí "zabíjačkové" trhy
foto 4x © AsskyWeb.cz