Vila Jäger I. (Větrov)

Vila Jäger je dnes již téměř zničená nádherná stavba, stojící na křižovatce silnic z Aše do Hranic a Doubravy. Patřila továrnické rodině Jägerů, která vlastnila přilehlou továrnu (později barevna Tosty a další firmy, dnes již neexistuje) a novější sídlo, dnes přezdívané "zámeček Větrov".

Vila byla využívána ještě na začátku 21. století, kdy zde sídlily poslední firmy (např. HS Metall). Po zrušení a opuštění továrny zůstala prázdná i vila. Chátrala a postupně byla devastována sběrači kovů a bezdomovci. V dnešní době (srpen 2013) již nemá velkou část stropů ani schodišť. Její venkovní stav vypadá mnohem lépe, bohaté zdobení fasády je stále zachované.

Firma, která koupila a zbourala ruiny továrny Jäger přislíbila, že i přes katastrofální stav se s vilou do budoucna počítá a měla by být rekonstruována. Firma vlastnící i vilu Jäger opodál (zámeček Větrov) plánuje na Větrově vybudovat hotel, menší pivovar a zábavní centrum. Snad nezůstane jen u slibů.

Stav ke konci roku 2012
Stav k 2015-01-16

Tak díky Bohu nezůstalo jako vždy jen u planých slibů a s vilou se opravdu něco děje. Již před Vánoci (v roce 2014) se začalo s rekonstrukcí stavby. Práce pokračuji i v lednu 2015. Momentálně je vila v obležení lešení, na kterých čile pracuje několik dělníků. Okolí domu bylo také očištěno od mohutných náletů. Hurá :)