Vila Baumgärtel

Stav k: 2013-08-02
Jak dopadla vila Baumgärtel neboli "soudcovská vila"? Strašně! Po několika letech, kdy se jí nepodařilo prodat, zarostlo její okolí tak, že jí málem není možné najít. A interiéry? Naprosto zdemolované, vypálené, zdi jsou plné děr a okna vymlácená a spálená. Spí zde bezdomovci, kteří sem nanosili tuny bordelu. Další z ašských vil, která takto dopadla. Smutné.
Stav k: 2013-08-16
Tak jako na potvoru, pár dní poté, co jsem vilu nafotil, vyhořela (čtvrtek 16.8.2013). Údajně šlo o větší požár v časných ranních hodinách, založený bezdomovci, kteří zde přespávali. Hned odpoledne jsem se tam běžel podívat a byl to velice smutný pohled. Hasiči stále byli na místě a zajišťovali ruiny a okolí. Byl zde i vietnamský majitel, kterého evidentně stav domu vůbec nezajímal.
Stav k: 2014-01-02
Po loňském požáru byla vila značně poškozena. Druhého ledna 2014 jsem se zde byl podívat a odpad společnosti, neboli sběrači kovů (v Aši známí jako magneti nebo čučáci), rozkradli naprosto celou kovovou střechu včetně kovové věžičky. Nyní je vila zcela odhalená povětrnostním podmínkám, hlavně dešti a sněhu.