nic
pAšáci 1
 pAšáci 2


Pašáci, neboli "pAšáci" je název projektu, který má za úkol seznámit lidi s Ašáky, kteří jsou nějakým způsobem známí, významní, nebo něco dokázali. Tvůrcem projektu je David Nushart.

Pašáci údajně budou vznikat hlavně jako video-projekt pro televizi MVTV, kde produkční tým bude cestovat po republice a natáčet interview s významnými ašskými rodáky. První seznámení s celou věcí však přišlo ve formě neformální besedy, která se konala v klubu Cihellna, v sobotu 6. února 2016 od 20 hodin. Šedesát až sedmdesát lidí se namačkalo do malého sklepa, kde tři hosté mluvili o tom, jak se dostali k práci, kterou dělají. Diváci měli možnost pokládat otázky.

Prvními "významnými" Ašáky byli profesionální voják a účastník zahraničních operací, Martin Kulhánek, zpěvák skupiny Slza, Lukáš Bundil a Roland Havran, grafik.

S Martinem Kulhánkem jsem se již v minulosti jednou setkal, a to na besedě a výstavě "Čeští vojáci v zahraničních misích Armády ČR", která se konala v ašském muzeu v roce 2012. Kulhánek mluvil o svém dětství v Aši, současném životě, ale hlavně o svých zahraničních misích, převážně té v Afghánistánu. Ta zajímala hosty nejvíce. Ze všech tří hostů bylo vyprávění profesionálního vojáka nejzajímavější.

Stejně tak se rozpovídal i Lukáš Bundil, kytarista skupiny Slza, který také spolupracuje s Xindlem X. Skupina Slza získala Českého slavíka 2015 v kategorii Objev roku.

FOTOGRAFIEPLAKÁT AKCE