Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2015‎ > ‎

Výstava Marka Boháče - Historická filmová technika

Dne 12. listopadu 2015 od 17 hodin proběhla v ašském muzeu v Mikulášské ulici vernisáž výstavy Historické filmové techniky. Majitelem všech vystavených kousků je Marek Boháč z Aše, který je sběratelem a příznivcem.

Program vernisáže začalo krátké povídání Marka Boháče a poté promítání dvou jeho krátkých filmů, a to historickou promítačkou. Poté byla zpřístupněna výstava Boháčovy sbírky. Ta bude v muzeu vystavena až do 3. ledna 2016. Kromě starých nahrávacích přístrojů a fotoaparátů zde bylo také vystaveno několik fonografů, úžasných historických modelů a výrobků samotného Boháče. Součástí byla i ukázka dalšího jeho koníčku, do detailu vlastnoručně vyráběných panenek.

Marek Boháč má ve sbírce také jeden z projektorů z ašského, již zrušeného bia, a další relikvie, které na výstavě také prezentoval. Bylo možné zde také "vyzkoušet" povedené autíčko z jeho filmu, nebo si zkusit točit kličkou kamery.

FOTOGRAFIE
PLAKÁT AKCE

https://lh3.googleusercontent.com/-0obacXp77aA/VkWzzSlrlkI/AAAAAAAALBg/6QeuJ6uB_h4/s720-Ic42/marboh-fot-2015-poster.jpg.jpg