Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2015‎ > ‎

Slavnostní znovuzprovoznění železniční tratě Aš - Selb

V neděli 13. prosince 2015 proběhlo Slavnostní zprovoznění železniční tratě Aš-Selb. Vlaky po této trati sice vyjeli již o něco dříve, ale pro veřejnost byla vytvořena menší kulturní akce až o týden později.

Hlavní ašské nádraží zaplnily stánky s informačními materiály o železnici i kulturních akcích a zajímavostech v regionu. České i německé. Také zde bylo postaveno pódium, na kterém v průběhu dne vystoupil soubor děti z ašské umělecké školy, školní dechový orchestr z Dr. Franz-Bigner-Mittelschule v Selbu, promluvil zde ašský i selbský starosta a později vystoupila i kapela Rockin Veterans.

Ten den bylo jízdné z Aše do Selbu za pouhých 25 korun a tak toho mnoho lidí využilo a udělalo si výlet i v nepříznivém počasí. Na selbské trati ašského nádraží se tak setkávali vlaky Českých drah (RegioShark 844 023-2) a německého dopravce Vogtlandbahn/Triplex (Desiro VT-14). Účast byla vysoká, lidi tato trať zřejmě zajímá. Doufejme tedy, že do budoucna bude vytížena alespoň tak, aby nebyla rychle opět uzavřena. Její rekonstrukce byla nákladná, zvláště na německé straně, kde bylo nutné vybudovat nové mosty na místech, kde starou trať přeťal obchvat Erkersreuthu.

K akci byla vyrobena v počtu 300 kusů také výroční turistická známka a České dráhy měli také k tomuto účelu speciální razítko (viz galerie na konci).

FOTOGRAFIEPLAKÁT AKCE