Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2015‎ > ‎

Regionální den železnice 2015

Regionální den železnice se v roce 2015 konal v sobotu 19. září. Program byl především chebský, ale i v Aši se malá akcička udála. A té se zde budu věnovat.

Tak jako minulý rok, na selbském, tentokráte již opraveném peróně, se sešli stovky lidí, aby přivítali lokomotivu Všudybylku (354.195), která se kolem půl druhé připařila k ašskému hlavnímu nádraží. Ta za sebou táhla nejen několik historických a dva současné vagóny, ale také k překvapení mému a možná i všech ostatních, německou historickou parní lokomotivu 52 8079-7 z depa v německém Falkensteinu. Tato lokomotiva nebyla ohlášena pro cestu do Aše. Místo ní v loňském roce jako pomocný tahač dorazila lokomotiva  T435.003 (Hektor).

Letos se na nástupišti nacházel stánek s občerstvením a bylo zde rozloženo několik stolů a lavic. Stejně jako v loňském roce zazpíval ašský sbor Dudáčci ze ZUŠ a dětský sbor z Realschule Selb. Proslov měli starostové Aše a Selbu, který se týkal také rekonstrukce česko-německé tratě Aš - Selb-Plößberg. Před třetí hodinou se historický vlak odebral zpět směrem na Cheb.

Počasí se vydařilo. I když hrozil před akcí déšť, nakonec se ukázalo i sluníčko. Návštěvnost byla velká a já tuto, i když jen malou akci, považuji za úspěšnou a líbivou :)

FOTOGRAFIEPLAKÁT AKCE