Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2015‎ > ‎

Gymnázium Aš - Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 10. prosince se konal Den otevřených dveří na ašském gymnáziu. Program začal v 17 hodin.

Kromě ředitele Jelínka se programu účastnili také kantoři Kozel, Lhoták a ***.

PROGRAM

Úvodní slovo ředitele školy
Anglie 2015
Komentovaná prohlídka školy
Divadelní minipředstavení
Zpívánky

Od 17 hodin se v jedné ze tříd sešlo několik lidí a žáků, aby si poslechli zahájení ředitele gymnázia, ing. Petra Jelínka. Ten mluvil o programu školy, osnovách, úspěších a vzpomněl také na nedávnou, již zažehnanou krizi, kdy škole hrozilo uzavření.

Poté několik z nejnadanějších žáků gymnázia, v krátkosti a v angličtině, připomnělo výlet žáků do britského Brightonu, kde byli v roce 2015 poznávat angličtinu na vlastní kůži.

Následovala komentovaná prohlídka učeben, tělocvičny, jídelny, ale i toalet :) Mezitím se návštěvníci Dne otevřených dveří zastavili také v učebně dramatické výchovy, kde několik členů místního "dramaťáku", vedeného Aničkou Trčkovou prezentovalo svůj "divadelní adventní kalendář". (viz videa na konci článku)

A poslední zastávkou byla učebna hudební výchovy, kde dívčí hudební kroužek školy zazpíval dvě písně.

Když pominu krátké návštěvy v ředitelně, na ašském gymnáziu jsem byl poprvé. Tedy poprvé jsem si mohl školu opravdu prohlédnout. Celá ta hodinka a něco se nesla v úplně úžasné náladě. Přišli jsme ještě před pátou hodinou a tak jsme se mohli třídy prohlédnou sami v klidu a bez návalu dalších lidí. Divadélko a Zpívánky jsme si taky užili.

FOTOGRAFIE


PLAKÁT AKCE