Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2014‎ > ‎

Slavnostní otevření lesoparku

Dnes 31.5.2014 se konalo Slavnostní otevření lesoparku pod školou v Hlávkově ulici. Krásné počasí přílákalo do parku stovky lidí.

Park, který desetiletí pustl, nechalo město konečně v loňském roce revitalizovat. Projekt, z velké části opět zaplacený z evropských (tedy našich) peněz, byl ukončen v letošním roce. Byly vyznačeny nové cesty a pěšiny a obnoveny staré, léta zarostlé. Vyčistění se dočkali také rybníčky, z nichž v podstatě pouze jeden byl v minulých letech dosažitelný suchou nohou. Byly umístěny lavičky, koše, informační a směrové tabule. Nutno zmínit, že nějaký mentálně zaostalý jedinec odpadkové koše naházel hned pár dní po umístění do rybníka.

Počasí akci přálo a už před druhou hodinou, kdy měla oficiálně začít, byl park plný dospělých, dětí a pejsků. Přichystán byl dětský program, během kterého se musela drobotina na určitých místech parku setkat s čertem, ježibabou, Sněhurkou, babou Jagou nebo Pipi dlouhou punčochou, splnit disciplíny a získat razítko. Starosta a PAN učitel Honomichl slavnostně přestřihli pásku a lidé se cpali klobásami a sendviči. Prostě akce ašského typu ;)

FOTOGRAFIE
PLAKÁT AKCE