Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2014‎ > ‎

Burza - bleší trh v Aši II.

Další z akcí, která se snaží nějakým způsobem zapustit v Aši kořeny, je Bleší trh v Krátké ulici. Vzpomínám na dva pokusy pořádat takovouto burzu v našem městě. První, Na Háji, tak nějak nedopadl a i když měl v názvu "první", už se nikdy neopakoval. Druhý blešák před několika lety realizovalo Sdružení rodáků. Dopadl podstatně lépe, ale pravidelná akce se z něj také nestala.

Další z pokusů navodit "blešáckou" atmosféru se pokusila jedna rodina z Krátké ulice. První jejich venkovní bazárek byl otevřen v sobotu 2. srpna 2014. Dopadl údajně nad očekávání dobře a tak nebránilo nic tomu, aby se uskutečnil další.

23.srpna 2014 sem pěkný den opět přivedl jak prodejce, tak kupující, v mém případě taky očumující (bohužel jediná pro mě zajímavá věc tento den již byla prodána :()

V Krátké ulici, v objektu bývalého závodu Karny Mariánské Lázně bylo připraveno pěkné místo pro stoly či auta prodávajících, bašta v podobě grilovaných klobásek a zjevně zde nechyběla ani dobrá nálada.

I když zboží zde nabízené tvořilo převážně oblečení, našli se zde i hračky, obrazy, knihy, porcelán a další. Je dost pravděpodobné, že se podobné akce dočkáme i potřetí (a možná i vícekrát).

FOTOGRAFIE


PLAKÁT AKCE