Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2013‎ > ‎

Odhalení informačního sloupu spisovatele Jeana Paula

Dne 21. března 2013 byl v Aši na Poštovním náměstí odhalen sloup nesoucí informace o u nás málo známém německém spisovateli, Jeanu Paulovi. Sloup byl odhalen k 250. výročí narození této osobnosti, která se narodila v nedalekém Wunsiedelu. Aš byla jednou z 25 měst, kde byl tento sloup odhalen a je také jediným českým městem, kde se nachází. Další jsou například v nedalekých městech Rehau nebo Schwarzenbach nad Sálou.

Odhalení předcházel proslov starosty města Aše, Dalibora Blažka a zástupce sdružení Jean Paul 2013 e.V. Akce byla uvedena vystoupením žáků z ašské ZUŠ Roberta Schumanna.

Sloup je 3 metry vysoký a obsahuje informace o Jean Paulovi. V Česku je tento tvůrce téměř neznámý. A důvod, proč se sloup nachází i v Aši? Jean Paul Aší několikráte projížděl za svou přítelkyní, která žila ve Františkových Lázních. Jak starosta Blažek během akce připomněl, je tak již po Robertu Schumannovi druhou významnou německou osobností, kterou s Aší spojovala žena.

I za špatného počasí (bylo -10°C) se přišlo podívat na odhalení asi 25-30 lidí. Letáček included.

// EDIT: Sloup byl v druhé polovině měsíce listopadu 2013 přesunut k autobusové zastávce na Hlavní ulici (u parkoviště u Centrumu), pravděpodobně kvůli adventní slavnosti 1. prosince.

FOTOGRAFIE


ODKAZY
Jean Paul 2013 e.V.