Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2013‎ > ‎

Noc kostelů 2013

24. května 2013 proběhla Noc kostelů, celorepubliková kulturní akce, během které jsou na jednu noc v roce zpřístupněny různé kostely a kaple, ve kterých se konají koncerty a mše. V Aši se Noc kostelů konala v roce 2013 po třetí, tentokráte v katolickém kostele sv. Karla Boromejského v Mokřinách.

PROGRAM
19:00 - zahájení (P. Janusz Romański)
19:30 - vystoupení Flétnového souboru ZUŠ R. Schumanna Aš
20:00 - komentovaná prohlídka kostela
21:00 - vystoupení Komorního sboru Háj ZUŠ R. Schumanna Aš
21:30 - komentovaná prohlídka kostela, průběžně prohlídka kůru, výstup do podkroví a na věž
22:30 - závěrečné požehnání

Můj názor
Zatím ani druhá ani třetí Noc kostelů v Aši nedokázala přebít tu první, která byla programově naplněná k prasknutí. Abych byl spravedlivý, tentokráte jsem dorazil až na devátou hodinu večerní, kdy jsem si přišel poslechnout sbor Háj. Bylo to zároveň poprvé, kdy jsem si mohl pořádně prohlédnou kostel, který bývá veřejnosti zpřístupněn jen mimořádně. V poslední době však kulturní aktivita v Mokřinách i v kostele stoupá, možná díky vzniku Osadního výboru, možná díky penězům z větrných elektráren, ale spíš díky kombinací obojího.

Během celého večera bylo možné si prohlédnou množství fotografií, které mapují stav kostela od 90. let minulého století až po současnost. Lidé díky tomu snad pochopí, že obnova kostela nebyla jednoduchou ani levnou záležitostí a že mají štěstí, že mají v okolí hned dvě takové úžasné stavby. Kostelem také dvakrát během večera provedl pan Horáček, stejně, jako v předešlých dvou letech v kostele sv. Mikuláše.

FOTOGRAFIE


PLAKÁT AKCE

ODKAZY
http://farnostas.ic.cz