Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2013‎ > ‎

Den dětí 2013

Tradiční deštivé ašské počasí doprovázelo Den dětí 31. května 2013. Celý program se měl původně odehrávat v Sadech Míru, čerstvě revitalizovaném centrálním ašském parku. Bohužel, jako už tolikrát před tím, počasí celému programu nepřálo a ten se musel rozdělit. Atrakce pro děti zůstaly v parku, zatímco vystoupení se přesunula do sálu Ašského kulturního střediska (AKS).

Letošní Den dětí pořádalo MěDDM Sluníčko Aš. Oproti předchozím rokům byla změna v místě pořádání. Několik let před tím se Den dětí konal na Tyršově stadionu, tentokráte se však přesunul jako druhá oficiální kulturní akce do Sadů Míru, který prošel celkovou obnovou.

PROGRAM
09:00-12:00 - Program pro MŠ a ZŠ
10:30 - Pěvecké vystoupení MŠ Bad Elster
14:45 - Zahájení
15:00 - 15:45 - Pohádka o kozičkách ZČD Cheb
16:00-17:00 - Vystoupení zájmových útvarů Sluníčka
17:00-17:40 - Harry, Hermiona a škola kouzel v Bradavicích

Atrakce: obří skluzavka, nafukovací hrad, trampolína, dětské čtyřkolky, koně, bazén s míčky, malování na obličej

Můj názor
Ašáci asi budou dobře vědět, proč se Den dětí 2013 nekonal na Tyršáku jako obvykle. Přespolní nebudu tímto problém nudit. Podle mě však výběr nového místa nedopadl šťastně. Stadion na Tyršáku měl hned několik výhod pro pořádání akce jako jsou zábavy pro děti. Za prvé zde je hodně prostoru a nebylo tedy nutné se omezovat a za druhé se vše odehrávalo na trávě, ideálním místě pro dětské hry, kde je menší pravděpodobnost, že se zraní. Sady Míru jsou na druhou stranu určeny pro pořádání otevřených koncertů (hlediště, amfiteátr).

Atrakce v Sadech Míru byly naprosto nehezky rozložené na parkoviště, do obslužné zadní části hlediště a i na samotné hlediště. Nelogické, nepraktické a na pohled nesmyslné. Navíc absence kryté budovy způsobila, že se musela akce kvůli dešti roztrhnout na dvě místa a děti museli běhat mezi parkem a AKS, tedy přes nejfrekventovanější ašskou silnici. - V době když jsem se na akci zastavil, byly Sady Míru téměř prázdné. Žádné překvapení, pršelo. Nezbývá než doufat, že déšť nevzal organizátorům chuť pořádat další akce v letech budoucích.

FOTOGRAFIE


PLAKÁT AKCE


ODKAZY
MěDDM Sluníčko Aš