Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2013‎ > ‎

Den Charity - 20 let Charity v Plzeňské diecézi

Den Charity - 20 let Charity v Plzeňské diecézi byl název kulturní akce, která se konala v ašských Sadech Míru v sobotu 15. června 2013.

PROGRAM
13:30 - 14:00 - Hraje skupina Kartáč
14:00 - 14:15 - Úvodní slovo, přivítání hostů, proslovy
14:15 - 15:00 - Taneční skupina Základní a praktické školy Aš
15:00 - 16:00 - Kouzelnická a zábavná šou - Duo Pitra
16:00 - 16:15 - Představení Plzeňské diecéze
16:15 - 17:15 - Zpívá country-popová Šárka Rezková nejen písničku Borůvková
17:30 - 18:00 - Hraje Kartáč
18:30 Mše svatá v kostele sv. Mikuláše v Aši pro všechny, kdo mají zájem

Doprovodný program:
Enkaustika - malování žehličkou ukáže a naučí Jitka Fekiačová * Malování na obličej - paní Sabina Fránová - Prezentace Charity a její činnosti * Občerstvení pro děti i dospělé


Program započal ve 13:30 prvním hudebním blokem skupiny Kartáč. Poté, co se představila Charita a její ředitel, vystoupila taneční skupina ze Základní a praktické školy v Aši (Studentská). Několik dětí si zde zahopsalo a po nich na pódium zavítalo kouzelnické Duo Pitra. Těm zpočátku práci stěžoval vítr a neustále jim shazoval jejich pomůcky, ale později se situace uklidnila. Těšil jsem se na nějaké triky, ale v podstatě nic nebylo. Toto představení bylo určeno především dětem, které byli během celé hodinky zapojovány do různých aktivit, které neměli s kouzlením nic společného (módní přehlídka z oblečení z novinového papíru nebo malování poslepu na tabuli). Ale děti se vyblbli. Po dalším krátkém proslovu zástupců Charity a představení ředitelky fojtské partnerské organizace začalo hlavní lákadlo celého odpoledne. Country-popová zpěvačka Šárka Rezková zazpívala několik svých písní, které prokládala nějakým vyprávěním.

Počasí se ten den velice povedlo, účast na akci však nebyla velká. A to pravděpodobně z důvodu, že přesně ve stejnou dobu se konala jiná akce v Mokřinách.

FOTOGRAFIE

Skupina Kartáč.                                                                                  Malování žehličkou.

Vystoupení taneční skupiny ZaPŠ v Aši.                                             Duo Pitra.
Šárka Rezková.                                                                                   Tentokráte nízká účast.

VIDEO

PLAKÁT AKCE


ODKAZY
Farní charita Aš
Skupina Kartáč (ofic. stránky)
Šárka Rezková (ofic. stránky)

Z MÉDIÍ
Sady Míru v Aši patřily Charitě (videoreportáž, MVTV.cz, 2013-06-18)