6. ročník (2012)
7. Ašský milíř
(časová osa)
 8. ročník (2014


Ašský Milíř 2013 je již zabydlená ašská kulturní akce. Letos již sedmý ročník pálení milíře se ve Vernéřově konal 22. a 29. června 2013.

PROGRAM
Zapálení milíře
22. června 2013 od 9 hodin
- občerstvení a reprodukovaná hudba do večerních hodin

Rozhrabání milíře
29. června 2013 od 9 hodin
- kulturní program od 14 hodin zahrnuje:
* hudební skupina Kartáč
* amatérská hudební country skupina Druhá Liga
* soubor Dudáčci při ZUŠ
* taneční skupina Country Ladies Aš
* komorní pěvecký sbor Háj při ZUŠ
* občerstvení a prodejní stránky do nočních hodinZapálení milíře
Milíř se tentokráte zapaloval o týden dříve než loni. 22. června před devátou hodinou ranní se zde sešlo poměrně dost zvědavců i skalních příznivců, kteří přihlíželi zapálení milíře, dali pivčo i něco zakousli.

Rozhrabávání milíře
Milíř dohořel v sobotu 29. června a téhož dne byl za nepříznivého počasí rozhrabán. Kolem deváté hodiny ranní se zde kromě členů spolku a stánkařů sešli pouze 4 návštěvníci (včetně mě). Bohužel počasí se tentokráte nepovedlo, už od rána pršelo. Byl to sice slabý déšť, ale málem to odradilo i mě. Uhlíři v dešti rozebírali milíř čtyři hodiny.

Odpolední kulturní akce
Odpoledne na kulturní program dorazilo i přes stále špatné počasí poměrně dost lidí. Upřímně, o hooodně více, než jsem počítal. To je samozřejmě dobře, ale sledoval jsem, že lidé se zde dlouho nezdržovali. Obešli stánky, poslechli si jednu nebo dvě písně a potom se opět vydali domů. Já jsem přišel něco po druhé a vydržel jsem v deštivém počasí sledovat koncertíky až do čtvrt na pět. Potom už jsem se také rozhodl odejít. Moc mě mrzí, že to spolku letos nevyšlo. Kdyby milíř posunuli o pouhý jeden víkend zpět, vydařilo by se. I tak jsem si rád přišel poslechnout chebskou country skupinu Druhá Liga, ašský dětský sbor Dudáčci a fragmenty komorního sboru Háj. Na dvě písně zatancovali také Country Ladies z Aše, tentokráte v jiném složení než loni a s novou mladou krví.
Co letos milíř dal? Tohle!                                                                     Kovář.
Stánek ašských Rodáků.                                            
Chebsko-ašská kapela Druhá Liga.                                                       Dudáčci.
Country Ladies Aš.                                                                               Část ašského sboru Háj.

PLAKÁT AKCE

Z MÉDIÍ
Ašský milíř vynesl tunu uhlí a pobavil stovky lidí  - videoreportáž MVTV.cz (2013-07-03)