Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2012‎ > ‎

Vzduch k dýchání, voda k pití, krajina k životu

Vzduch k dýchání, voda k pití, krajina k životu byl název další přednášky pana Jaroslava Víta. Ta se konala 12. dubna 2012 od 17. hodin v prostorách konferenčního sálu ašské knihovny. Trvala circa 90 minut.

Tentokráte se pan Vít zaměřil na vodu na Ašsku. Vodní zdroje, potoky, potůčky, rybníky, nádrže, čističky a podobně. Hovořil o historii struktur, které začali využívat vodních zdrojů na Ašsku již před 17. stoletím, o mlýnech, papírnách a později o celých fabrikách, které se napojovali na Ašský potok, Bílý Halštrov a další potoky.

Přehlídka historických fotografií a map doplněná o fotografie z vlastní sbírky pana Víta celou dobu doplňovala jeho povídání, které občas okořenil nějakou tou historkou z let minulých.

Verdikt
S porovnáním s předchozími přednáškami pana Víta v ašské knihovně (na kterých jsem byl), měla tahle rekordní účast. Sešlo se zde okolo 30 lidí a tak byly všechny židle obsazeny. Opět jsem zde viděl zástupce ašských novin, radnice a tentokráte i ašského muzea. Nevím čím to je, že voda zajímala mnohem více lidí než například kostel či smírčí kříže.

FOTOGRAFIE

PLAKÁT AKCE

ODKAZY
Další fotografie na stránkách Knihovny Aš