Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2012‎ > ‎

Na kole dětem 2012

Na kole dětem je název charitativní akce, při níž peleton cyklistů vyrazí na cestu dlouhou 1946 kilometrů střídavě z nejvýchodnější obce Slovenska do nejzápadnějšího města České republiky. V roce 2012 odstartoval 3. ročník 3. června právě v Nove Sedlici na Slovensku a 16. června dorazil do Aše (na rozdíl od 2011, kdy to bylo opačně). Během této akce peleton v čele s velocipedistou Josefem Zimovčákem projel ve čtrnácti etapách 423 měst a obcí na Slovensku, v ČR, Rakousku a Německu. Cílem celé této akce je upozornit zdravé lidi na potřebu pomoci lidí nemocných, kteří jsou závislí na ostatních. Během cesty se sbírají peníze.

Při příležitosti této akce se konaly v Aši 16. června malé oslavy. Od 16. hodin na Poštovním náměstí zazpívala hudební skupina a pro děti bylo připraveno několik atrakcí. Byla zde také možnost koupit něco k zakousnutí a zapití.

Můj názor:
Akce se rozjížděla velice pomalu. Ještě ve cca 16:30 se kromě reprodukované hudby nic nedělo. Až kolem 16:45 začalo dětské představení Šapitó šou. O cca hodinu později začal zpívat chebská skupina Yardy´s Band, jejíž styl hudby a repertoár mě vůbec nezaujali. Poté se čekalo na příjezd peletonu, který měl zpoždění skoro hodinu. Josef Zimovčák a poslední skupina dorazila z Rehau na Poštovní náměstí do Aše kolem 19 hodiny. Starostovi byl předán certifikát organizace Na kole dětem, všichni se poplácali po zádech a v hraní poté pokračovala kapela Yardy´s Band. Jediné pozitivní na této akci bylo pěkné počasí, které opravdu přálo. Děti se tak mohli vyskákat v nafukovací atrakci, zlikvidovat mnoho nafukovacích balónků a vypít ledové tříště co chtěli.

PROGRAM
od 16:00 Šapitó šou (dětská zábava a soutěže)
Yardy´s Band (bluesová hudební skupina, Cheb)

FOTOGRAFIE

Postupně se náměstí zaplnilo                                               Dětský program Šapitó šou
Chebská hudební skupina Yardy´s Band                                   Příjezd peletonu v čele s J. Zimovčákem
J. Zimovčák předal starostovi certifikát                                     Poslední etapa 3. ročníku byla dokončena

PLAKÁT AKCE

ODKAZY
Na kole dětem (oficiální stránky)
Charitativní cyklotour měla cíl v Aši - videoreportáž MVTV.cz (2012-06-19)