Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2012‎ > ‎

Léta Páně 1872

Léta Páně 1872 (také jako Znak města Aše) byla výstava ke 140. výročí povýšení Aše na město. V muzeu byla instalována od 2. srpna do 23. září 2012. Vernisáž proběhla ve čtvrtek 2. srpna 2012 od 17. hodin a byla netypická tím, že jí doprovázel venkovní kulturní program.

PROGRAM
17:00 - Vernisáž výstavy "Ašský znak", vyhodnocení soutěže "Šťourání v čase" a přednáška ing. Krátkého "Mezi lety 1872-2012"
18:30 - vystoupení kapely Sympaťáci
19:15 . divadelní představené "Ašský pidimužík a pidiženuška" (Ašlerovy ženy)
19:45 - vystoupení kapely Sympaťáci
20:45 - ukončení

Vernisáž začala v 17. hodin projevy ředitelky Zelinkové a starosty Blažka. Poté proběhlo předání věcných cen třem výhercům internetové vědomostní soutěže "Šťourání v čase" (max. 24 bodů dosáhli 3 lidé). Poté ing. Krátký zahájil svou téměř půlhodinovou přednášku, kdy přítomné seznámil se základními událostmi let 1872-2012. Nakonec se otevřela návštěvníkům samotná výstava.

V té době již začal venku běžet doprovodný program v podobě živého vystoupení skupiny Sympaťáci. V přestávce zahráli Ašlerovy ženy pidipředstavení "Ašský pidimužík a pidiženuška" a poté ještě hodinku pokračovali Sympaťáci. Během celého odpoledne byly k dispozici stánky s občerstvením a pivem, trdelník, cukrová vata, nafukovací hrad a další atrakce.

Můj názor
Až na o trochu delší přednášku než jsem čekal (ale i tak velice zajímavou) jsem byl to odpoledne úplně spokojen. Ing. Krátký proběhl 140 lety ašských dějin a mluvil o událostech i budovách, které byly a už nejsou. Výstava samotná, která byla umístěna v přízemí muzea obsahovala různé fotografie a artefakty týkající se ašského znaku a vlajky. - Kapela Sympaťáci hrála opravdu pěkně, docela jsem se pousmál nad tím, jak zpěvák kapely zajímavě imitoval hlasy Louise Armstronga a Dalibora Jandy. Představení Pidimužík mě rozesmálo a stejně tak přihlížející děti i dospělé. Návštěvnost byla poměrně vysoká na to, že byl všední den. Já jsem tam šel i z jiného důvodu a viděl jsem co jsem potřeboval :)

GALERIE

Výstava.                                                                                               Výstava.
Sympaťáci.                                                                                          Ašlerovy ženy: "Ašský Pidimužík a pidiženuška"

PLAKÁT AKCE

ODKAZY
Muzeum Aš
Kapela Sympaťáci

Z MÉDIÍ
Aš slavila 140 let - videoreportáž MVTV.cz (2012-08-06)


JK, EP, JZ, JK - DB, PK - PM