Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2012‎ > ‎

Den lesa

Den lesa byla kulturní akce konaná 23. června 2012 v areálu sportoviště pod Hainbergem a v jeho okolí. Hlavním tématem bylo slavnostní otevření nové turistické naučné stezky, tzv. Lesmistrovi cesty. Akce začala kolem 14. hodiny a trvala i po skončení oficiálního programu po půlnoci. Jednalo se o první společnou akci s blízkým německým městem Adorf. Celý den připravila společnost Ašské lesy.

Po celou dobu byly k dispozici stánky s občerstvením a pitím, v odpoledních hodinách také atrakce pro děti a stánky se sladkostmi.

PROGRAM
14:00 - Zahájení akce, Sólo Trubači (reprodukovaná hudba KO-STI)
14:30 - řízená procházka naučnou stezkou a prohlídka lesní techniky
15:00 - klaunská show
16:00 - řízená procházka naučnou stezkou
17:00 - slavnostní zahájení
17:15-18:30 - vystoupení kapely Starovarka
19:00-20:00 - vystoupení kapely Friday
20:30-21:30 - vystoupení kapely Lokomotiva
22:00-23:00 - vystoupení kapely U2 Revival

Akce začala již kolem 14. hodiny, kdy se na parkovišti sportoviště ozvala reprodukovaná hudba. Mezitím byla několikrát podniknuta řízená procházka novou naučnou stezkou, nazvaná Lesmistrova cesta. V 15 hodin se konala Klaunská show.

Akce byla slavnostně zahájena v 17 hodin, kdy na pódiu promluvili starostové Aše a Adorfu a jednatel Ašských lesů. Poté již nastoupila kapela Starovarka, kterou po hodině vystřídala sokolovská skupina Friday. Po další hodině následovala skupina Lokomotiva a Petr Vondráček, která měla být asi hlavním lákadlem. A tu nakonec vystřídalo seskupení U2 Revival, které se na nás přijelo podívat až z Brna.

Můj názor
Přišel jsem na 17 hodinu, poslechl si zahájení a prošel Lesmistrovu cestu. Ta je udělaná pěkně (snad to vydrží), terén je dobrý a jako víkendová procházka podle mě úplně ideální (vede okolo rozhledny). - Z celého dne mě nejvíce potěšila skupina Starovarka, která, jak by se podle názvu mohlo zdát, nehraje rozhodně jen dechovku, ale zvládne opravdu všechno. Kapela Friday, která Starovarku vystřídala přijela pozdě! Ani by mi to tak nevadilo, ale společnost, která měla na starost reprodukovanou hudbu sebou měla asi jenom jedno CD. Neustále ve všech mezičasech pouštěli jen pár písniček od Děda Mládek Ilegal Bandu a já si přál, aby jim už konečně vypadl proud. Když se konečně Friday dostala na pódium, dozvěděli jsme se, že jsou bez bubeníka, který se na ně vykašlal a tak ho musel nahradit ašský bubeník. Kapela ze Sokolova si sebou patrně přivezla asi 8 fanynek, které pištěly, jako by hráli Queeni.- Velkým lákadlem určitě byl Petr Vondráček a skupina Lokomotiva. I přesto, že jsem vydržel a poslechl si celou hodinku, zrovna neoslnili. V televizi hráli lepší písničky. - A nakonec kapela U2 Revival, která to opravdu rozparádila. Netleskající ašské publikum se konečně rozehřálo (i když byla večer už docela dost zima) a shromáždilo se okolo pódia. Nejznámější hity irské skupiny U2 poté rozezvučeli jak parkoviště, tak široké okolí (hudba byla slyšet až na Skřivančáku- odzkoušeno). U2 Revival přetáhli svůj čas a zahráli ještě pár písní navíc. Přítomnému publiku se ale ještě asi nechtělo spát a tak jako bonus, ještě chvíli hrála reprodukovaná hudba. To už jsem byl ale na cestě pryč a jenom doufám, že to nebyl ten den už alespoň po desáté Jožin z Bažin.

GALERIE
Zahájení akce, starostové Aše a Adorfu a jednatel Ašských lesů        Nová Lesmistrova cesta

Starovarka                                                                      Friday

Lokomotiva                                                                    U2 Revival

PLAKÁT AKCE

ODKAZY
Ašské lesy - oficiální stránky
Starovarka . oficiální stránky
Lokomotiva - oficiální stránky
U2 Revival - oficiální stránky

Z TISKU
Den lesa byl zajímavým projektem - videoreportáž na MVTV.cz (2012-06-25)