Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2012‎ > ‎

Čeští vojáci v zahraničních misích Armády ČR

Čeští vojáci v zahraničních misích Armády ČR - Martin Kulhánek o Afghánistánu (a možná i Kosovu) byl celý název výstavy, která se konala v ašském muzeu od 2. listopadu do 2. prosince 2012. Vernisáž výstavy spolu s cca 75 minut dlouhou přednáškou proběhla 2 .listopadu 2012 od 18 hodin.

Voják Martin Kulhánek, původně Ašák, nyní žijící kvůli službě v Žatci, přijel do ašského muzea, aby zde prezentoval své fotografie, pořízené během mise převážně v Afghánistánu. Vernisáž byla zahájena cca 75 minut dlouhým vyprávěním o jeho službě v provincii Vardak, kde český vojenský kontingent spolupracoval pod hlavičkou OMLT s americkými jednotkami. Kulhánek také odpovídal na dotazy přítomných posluchačů. Jako bonus sebou přinesl k prozkoumání americké vojenské příděly.

MŮJ NÁZOR
Šel jsem se podívat na výstavu fotografií, odnesl jsem si mnohem více. Z plakátu nebylo vůbec patrné, že se bude konat takto dlouhá přednáška. Takže jsem přišel psychicky nepřipraven, ale zvládl jsem to, na rozdíl od některých dalších, až do konce. Martin Kulhánek mluvil srozumitelně a nahlas. Jeho vyprávění bylo zajímavé a klidně bych poslouchal zase někdy jiné historky. Ale plánovaně! Celá akce se dá ale počítat mezi ty lepší, byla velice dobře připravena a kočky si s ní určitě daly dost práce.

Výstava obsahovala kromě velkého množství fotografií z afghánské provincie Vardak také několik vojenských uniforem, zbraní a také tradiční oblečení afghánského "vojáka". Samozřejmostí byla i burka.

Vernisáže se účastnilo přibližně 35-40 lidí (velká část byla podle M. Kulhánka jeho vlastní rodina :), z toho velké množství dětí, včetně těch předškolního věku. Upřímně nechápu, proč na takovou akci lidé tahají nemluvňata, která nedokáží vydržet bez pláče několik minut. Co mají z toho, že ve svém prvním roku uvidí samopal?

FOTOGRAFIE

PLAKÁT AKCE


JK