Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2012‎ > ‎

Česko-německé hry bez hranic

Česko-německé hry bez hranic byla sportovní a soutěžní akce s celodenním doprovodným programem, která se konala v sobotu 28. července 2012 ve sportovním areálu obce Krásná u Aše. Akce proběhla společně se sousední německou obcí Regnitzlosau.

PROGRAM
09:00-10:00 - Prezentace hasičských družstev
10:00-14:00 - Hasičská soutěž v netradičním požárním útoku
14:00-20:00 - Soutěže družstev a jednotlivců v netradičních disciplínách (hod válečkem- ženy, hod mlékárenskou konví- muži, válení balíku sena družstva)
20:00-24:00 - K tanci a poslechu zahraje živá hudba MIDI systém Aš

Po požární soutěži, které se účastnili týmy z 5 obcí (Krásná, Hranice, Křižovatka, Krásné a Bad Elster) začal odpolední program. Ten se konal v mnohem volnějším duchu. Ještě před tím však návštěvníky pozdravili starostové Krásné a Regnitzlosau a uctili minutou ticha památku zesnulého krásenského místostarosty.

Organizátoři přichystali
pro návštěvníky několik soutěžních disciplín. Ženy házeli válečkem, muži mlékárenskou konví a tříčlenné družstvo potom válelo na čas balík sena. Později se konala ještě soutěž v překonání nafukovací překážkové dráhy. K večeru byly všechny soutěže vyhodnoceny a byly předány ceny v podobě trofeje a diplomu.

Po celý den bylo na hřišti k dispozici mnoho nafukovacích atrakcí pro děti, které ale využili i dospělí. Hitem dne bylo bezesporu sumo, při kterém se vyřádili hlavně dospělí. Po celý den si zde lidé mohli koupit pití i jídlo (langoše, prasátko...).

Pořadí vítězů v hasičské soutěži:
1. Bad Elster
2. Hranice
3. Krásné
4. Křižovatka
5. Krásná

Můj názor
Do Krásné jsem dorazil téměř přesně na 14. hodinu. Bylo tedy již po požární soutěži. Prošel jsem okolo krásně vonícího prasátka rovnou na hřiště, kde jsem se jako blázen musel tlemit lidem, kteří si navlékli nafukovací kostýmy na sumo a řezali se hlava nehlava. Poté jsem sledoval soutěže v házení válečku a mlékárenské konve. Ženy dohodili válečkem poměrně daleko, takže to vypadá, že mají na Ašsku nějaký spolek (rekord byl cca 22 metrů) a vítěz v hodu konví dohodil cca 20 metrů daleko. Musím se pochlubit, že jeden ze soutěžících hodil konví místo do hřiště mezi lidi a málem mě sejmul. Ale i váleček se dostal několikrát do davu :D

Potom jsem se už usadil po velkým stanem a vychutnal si langoš. Na ten jsem si ale musel vystát skoro 20 minut frontu a poslouchat celou tu dobu přede mnou chlapa, který se pravděpodobně snažil flirtovat s Krásenskými buchtami. Když mu to nešlo, přešel na vychloubání se tím, že má manželku. Škoda že v tu chvíli nebyl po ruce nějaký ten váleček. Holky pod stánkem makali jako o život, ale nakonec mohli vyrábět pouze 2 langoše najednou. Prodali úplně všechny, které měli připravené. Málem se na mě nedostalo. Po mě už koupili langoš se srandovním názvem (upírák, krvák nebo třeba pokakánek) už jenom dva další lidé.

Večer začala hrát ašská skupina MIDI systém Aš. Co jsem se dozvěděl, tak v Aši působí již od 70. let minulého století. Já jsem o ní slyšel poprvé. I když mají na bednách napsáno duo, hráli ve třech. A hráli pěkně. Výběr písní byl pro ten večer skvělý a nakonec se našlo i několik alkoholem posilněných jednotlivců (později i skupin), kteří se vydali před pódium v podobě kamionu tancovat.

GALERIE
Sumo.                                                                                                  Hod válečkem.
Válení balíku sena.                                                                               Nafukovací fotbálek.
Návštěvnost byla pěkná.                                                                      Skupina MIDI systém Aš.

PLAKÁT AKCE

ODKAZY
Krásná - oficiální stránky obce Krásná
Regnitzlosau - oficiální stránky obce Regnitzlosau