5. ročník (2011)
4. ročník (2010)
6. Ašský milíř
(časová osa)
 7. ročník (2013)


Ašský milíř se konal v roce 2012 o sobotách 2. a 9 června.

Ašský milíř byl ve Vernéřově postaven poprvé v roce 2007. Od té doby se staví každý rok. Akce je rozdělena do tří částí. Sestavení, zapálení a rozebrání. poslední dvě části jsou nejen přístupné veřejnosti, ale dokonce jsou přeměněny v zábavnou akci.

I. fáze - sestavování milíře

II. fáze - zapálení milíře - 2.6.2012

III. fáze - rozebrání milíře - 9.6.2012
V dopoledních hodinách byl členy spolku milíř rozebrán do menších hromádek, aby mohlo být vyhořelé uhlí prodáváno další týden na Poštovním náměstí.

V odpoledních hodinách, cca ve 14 hodin začal doprovodný program. Dvakrát vystoupila ženská skupiny Country Ladies Aš, která tančila za doprovodu reprodukované country hudby. Po nich nastoupili dětští členové a členky ašské Základní umělecké školy se souborem Šumák, kteří zahrály nejen na dudy a zazpívali. Poté zahrála několik písní na kytary amatérská hudební skupina Němý úžas, kterou vystřídal oblíbený ašský Kartáč. Až do půlnoci se poté Kartáč střídal s Němým úžasem a občas také zazněla harmonika a sprostonárodní české písně :)

Účast byla letos obrovská. Venku i pod stanem bylo plno i přesto, že počasí naznačovalo, že by mohlo pršet. U vjezdu na panelovku stála hlídka městské policie, která korigovala dopravu. Řada aut stála od milíře až k Fischerově domku.

PLAKÁT AKCE

ODKAZY
Milíř dohořel a vydal na 800 kilo dřevěného uhlí - videoreportáž na MVTV.cz (2012-06-11)
Milíř ve Vernéřově vydal letos 800 kilogramů dřevěného uhlí - iDnes.cz (2012-06-11)