Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2012‎ > ‎

Ašská Hlavní ulice


Ašská Hlavní ulice
byl název výstavy, která byla instalována mezi 13. dubnem a 3. květnem 2012 v přízemí ašského muzea, ke 140. výročí povýšení Aše na město. Vernisáž se uskutečnila 13. května 2012 od 17:00. - Pro "velký zájem" byla výstava znovu instalována mezi 9. červnem a 29. červencem 2012.

Poté, co všechny návštěvníky vernisáže přivítala ředitelka muzea a knihovny, Zelinková, zahájil výstavu faktickými informacemi o ašské Hlavní ulici pan Krátký. Stručně, ale věcně přiblížil vývoj hlavní tepny od 17. století až po současnost, v podstatě omluvil demolici Goethova náměstí a střední část Hlavní ulice, kde domy začaly padat k zemi už od 50. let 20. století. Důvodem údajně byly hlavně ašským potokem podmáčené domy na Goethově náměstí.

Poté se přítomným otevřela samotná výstava. Byla rozdělena do sekcí. Každá tabule obsahovala 12 fotografií z určité části Hlavní ulice.

Verdikt
Ač jsem 90% fotografií které výstava obsahovala už viděl, těch zbylých 10% společně s povídáním pana Krátkého mě rozhodně natolik potěšilo, že výstavu hodnotím velice kladně. Také jsem viděl, že pro pamětníky je skvělým oživením vzpomínek. Byly slyšet příběhy typu: "Tady jsem bydlel.", "Pamatujete tady ten dům, tam...", "To jsem ani nevěděl, že to tady stálo." a podobně. - Nestačil jsem tentokráte spočítat kolik dorazilo lidí, ale odhadem 40-50. Doufám, že další se přijdou podívat před jejím koncem 3.května. - Rozhodně kvituji tyto výstavy mnohem více, než ty typu "Zdravá výživa" apod.

FOTOGRAFIE
(foto není z vernisáže)                                                        (foto není z vernisáže)

PLAKÁT AKCE
ODKAZY
Muzeum Aš