Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2011‎ > ‎

Slavnostní otevření Masarykova náměstí


Slavnostní otevření Masarykova náměstí
se konalo ve čtvrtek 2. června 2011. Firma Strabag a sochař Václav Gatarik tak předali hotové náměstí oficiálně městu k používání.

Rekonstrukce Masarykova náměstí začala v červnu 2010 ostře diskutovaným pokácením vzrostlých jehličnanů, které léta sloužili jako hlavní a vedlejší vánoční stromy. Přebudováno bylo parkoviště a nové postaveno nad náměstím (za bývalou Knihou). Také bylo zcela přeměněno místo k odpočinku a uprostřed postaven potůček s monumentem, dílem sochaře Václava Gatarika. Nové lampy s květinovými koši, nové lavičky a nové odpadkové koše doplňují nově zasázené stromy, listnáče i jehličnany. Celá rekonstrukce stála 20 260 980 korun.

Slavnostní předání náměstí proběhlo v přítomnosti starosty města, pana Dalibora Blažka, který odhalil monument, ředitelky firmy Strabag, paní Burianové a sochaře Václava Gatarika. Poté co starosta odhalil monument, byla také spuštěn potůček.

K této akci byly vytištěny brožurky, kde textově i fotograficky provádí rekonstrukcí. Také zde je strana o sochaři Václavu Gatarikovi. Další PDF brožurka s názvem Proměny Masarykova náměstí byla zveřejněna na stránkách města.

Moje hodnocení
Akce byla parádní, počasí se vyvedlo. Podívat se přišlo velké množství lidí, které po slavnostním odhalení a spuštění vody jako vichřice proletělo přistavěné stany s občerstvením, mimo jiné šampaňské, pivo, džus, špízy, ovoce, obložené mísy a další. Taky jsem něco zobl.

FOTOGRAFIE

Z TISKU
Ašské Masarykovo náměstí už slouží jako klidová zóna 2011-06-04 ChebskýDeník.cz
Centrum Aše se změnilo za evropské peníze, teče tady umělý potůček 2011-06-05 idnes.cz

ODKAZY
MÚ AŠ
Strabag