Akce na Ašsku‎ > ‎Kultura 2011‎ > ‎

Na kole dětem 2011


Na kole dětem je mezinárodní charitativní projekt na podporu dětí s onkologickým onemocněním. Základem tohoto projektu je cyklo tour z nejzápadnějšího města Česka, tedy naší Aše, do nejvýchodnější obce Slovenska, Nová Sedlica. Lídr projektu, velocipedista Josef Zimovčák a jeho následovníci urazí za 11 dnů 1635 kilometrů a navštíví 342 měst a obcí. V loňském roce byla Aš cílovým místem, letos startovním. Proto se den před odjezdem týmu, 7. června 2011 konala na Poštovním náměstí slavnost, která měla na akci upozornit. Během dne bylo možné na náměstí zakoupit trička, propisky nebo náramky a přispět tak na onkologicky nemocné děti.

Počasí jako by bylo rozmrzelé, a samo nevědělo, jak bude. Nakonec se však den vydařil, a pršet nezačalo, naopak vysvitlo slunce. S mírným zpožděním začala hrát skupina Kartáč, jejíž složení se změnilo od doby co jsem je naposledy viděl. V 17:00 promluvil o projektu starosta Dalibor Blažek a po něm Josef Zimovčák.

Účast byla velká.                                                         Ašská skupina Kartáč.
Josef Zimovčák a starosta Dalibor Blažek.                   Taneční vystoupení dětí ze ZŠ Okružní.

Následovalo několik vystoupení ašských základních škol, nejprve předvedli své taneční kreace děti z ZŠ Okružní a po nich zazpívali děti z Kamenky. Mezitím se Josef Zimovčák a několik místních lidí vydalo na krátkou projížďku na rozhlednu, vedeni vozem státní policie a zezadu hlídáni policií městskou.

Poté to opět rozbalil ašský Kartáč, a jejich největší fanynka na světě, která jim i ostatním předváděla záviděníhodné taneční kreace a rozesmála velkou část přítomných. Cirka v 18:00 zatancovali dívky z ZŠ Hlávkova a poté dívky ze skupiny Vážky. Tento blok uzavřeli ekomodely vyrobené dívkami z Gymnázia a SOŠ Aš, které komentoval jeden z Ašlerových náměstků, Anna Trčková. Do večerních hodin poté dále hrála skupina Kartáč.
Pěvecké vystoupení dětí z ZŠ Kamenná.                       Módní eko-přehlídka dívek z Gymnázia a SOŠ Aš.

Moje hodnocení
Od srdce jsem se dnes zasmál, když jsem sledoval fanynku Kartáčů jak baví přihlížející. Dalším skvělým momentem bylo, když J. Zimovčák vyzval přítomné ke zkoušce velocipedu. Našla se jedna odvážná dívka, která ujela jistě více, než bych ujel já. Její cesta však končila pádem kdy sebou strhla i J. Zimovčáka a jistě se postarala o pár dobrých fotografií jiných lidí. Já jsem tento pád však nezachytil, páč jsem zachytával právě tuto velocipedistku.

Program
16:30-17:00 - skupina Kartáč
17:00-17:30 - slovo starosty, Dalibora Blažka a Josefa Zimovčáka, taneční vystoupení ZŠ Okružní, pěvecké vystoupení ZŠ Kamenná
17:30 - cyklovyjížďka s Josefem Zimovčákem
17:40-18:00 - skupina Kartáč
18:00-18:40 - taneční kroužek ZŠ Hlávkova, taneční vystoupení skupiny Vážky, modní ekopřehlídka Gymnázia a SOŠ Aš
18:40-19:00 - skupina Kartáč
19:00-19:30 - reprodukovaná hudba
20:00-21:00 - beseda s Josefem Zimovčákem v AKS

ODKAZY
www.higbic.cz
www.detomprezivot.sk
Kartáč